Boekenclub over Vlaag van Waanzin van Marianne en Theo Hoogstraaten.
- De activiteit is bij Boekhandel Riemer Groningen
- We starten om 20:00 uur (inloop vanaf 19:30). Het einde is om 21:30 uur
- donderdag 15 januari
- Er is plek voor 10 personen.
- We vragen een bijdrage van € 10 euro per persoon. Waarom?
Dit schrijversechtpaar heeft haar sporen in de wereld van thrillers en historische romans al wel verdiend; ze schrijven al 20 jaar boeken samen. Tijd om hen in het zonnetje te zetten. Natuurlijk kent iedereen Vincent van Gogh en de meeste kunstliefhebbers zullen in meer of mindere mate bekend zijn met zijn geestelijke moeites en zijn dood (zelfmoord of neergeschoten). In Vlaag van waanzin weten de auteurs er een nieuw verhaal van te maken, aan de hand van het lang verborgen gebleven pistool dat het einde van Van Gogh betekende. Ze duiken in het mysterie rondom zijn dood en helpen een groot aantal vermeende feiten rondom zijn sterven en de laatste maanden van zijn leven naar het rijk der fabels.
We komen het verhaal in als Vincent neerstrijkt in Auvers-sur-Oise. Hij heeft in een inrichting gezeten nadat hij zijn oor heeft afgesneden en de toedracht van dit historische feit lezen we in diverse flashbacks. Van Gogh voelt zich thuis in de herberg waar hij eet en slaapt. Overdag schildert hij alsof zijn leven ervan afhangt. Hij is graag alleen, leeft buiten en schrijft brieven aan zijn broer Theo die in Parijs probeert om zijn schilderijen te verkopen. Dat verkopen lukt maar moeilijk en dat zal tot het einde van zijn leven zo blijven als een Amerikaan vrijwel zijn hele oeuvre opkoopt voor enkele geldstukken. Dat spreekt natuurlijk tot de verbeelding als je weet dat zijn schilderijen nog geen 100 jaar later miljoenen opleveren.
Geen zelfmoord. Het is duidelijk dat Van Gogh in armoede stierf. Lang is daarbij gedacht dat hij zelfmoord pleegde, mede door zijn labiele geestesgesteldheid en de eenzaamheid en armoede waarin hij steeds leefde, ondanks de financiële steun van zijn broer. Maar in dit boek komen de auteurs tot de conclusie dat hij nooit zelfmoord gepleegd kan hebben.
Ik heb genoten van Vlaag van waanzin, en nadat ik de verantwoording achterin het boek las, waaruit blijkt hoeveel gedegen onderzoek de auteurs hebben gedaan, was ik nog meer onder de indruk. Op 15 januari organiseren we een boekenclub over dit boek in onze winkel.
Schuif een keer aan want bij de Riemer Boekenclub kun je altijd een keer meedoen; de
samenstelling is iedere keer weer anders. Bij dezen dus van harte uitgenodigd.
Ons adres: Nieuwe Ebbingestraat 1 Groningen. Voor meer tips en aanmelden voor de avond op
15 januari, zie onze site www.boekhandelriemer.nl. Het boek is natuurlijk te koop aldaar of in
onze winkel, als je het van tevoren al wilt lezen.